RLR07C1212FMRSL
Mfr.Part #
RLR07C1212FMRSL
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
12.1kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C1212FMRSL
Vishay / Dale RLR07C1212FMRSL
12.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,