RLR07C1204GPB14
Mfr.Part #
RLR07C1204GPB14
Description
RES 1.2M OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Published :
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±2%
Resistance :
1.2mOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RLR07C1204GPB14
Vishay / Dale RLR07C1204GPB14
1.2MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,