RLR07C1200GSRE4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C1200GSRE4
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 120 OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
120Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
S (0.001%)
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C1200GSRE4
Vishay / Dale RLR07C1200GSRE4
120Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,