RLR07C11R0FSRSL23
Mfr.Part #
RLR07C11R0FSRSL23
Description
RES 11 OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
11Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR07C11R0FSRSL23
Vishay / Dale RLR07C11R0FSRSL23
11Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,