RLR07C1184FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C1184FRRSL
Description
RES 1.18M OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
1.18MOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Width :
2.29mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Lead Free :
Contains Lead
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR07C1184FRRSL
Vishay / Dale RLR07C1184FRRSL
1.18MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,