RLR07C1134FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C1134FSRE8
Description
RES 1.13M OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Resistance :
1.13MOhms
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Number of Terminations :
2
Length :
7.62mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR07C1134FSRE8
Vishay / Dale RLR07C1134FSRE8
Through Hole 1.13MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,