RLR07C1104GPB14
Mfr.Part #
RLR07C1104GPB14
Description
RES 1.1M OHM 2% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Tolerance :
±2%
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1.1MOhms
Package / Case :
Failure Rate :
P (0.1%)
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Width :
2.29mm
Datasheets
RLR07C1104GPB14
Vishay / Dale RLR07C1104GPB14
1.1MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,