RLR07C1103GSRE523
Mfr.Part #
RLR07C1103GSRE523
Description
RES 110K OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Radiation Hardening :
No
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
7.62mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
110kOhms
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C1103GSRE523
Vishay / Dale RLR07C1103GSRE523
Through Hole 110kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,