RLR07C1102GSRE5
Mfr.Part #
RLR07C1102GSRE5
Description
RES 11K OHM 2% 1/4W AXIAL
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
11kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RLR07C1102GSRE5
Vishay / Dale RLR07C1102GSRE5
Through Hole 11kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,