RLR07C1102FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C1102FSRE8
Description
RES 11K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
11kOhms
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C1102FSRE8
Vishay / Dale RLR07C1102FSRE8
Through Hole 11kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,