RLR07C1100GPB14
Mfr.Part #
RLR07C1100GPB14
Description
RES 110 OHM 2% 1/4W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
2.29mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
2.29mm
Package / Case :
Resistance :
110Ohms
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR07C1100GPB14
Vishay / Dale RLR07C1100GPB14
Through Hole 110Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,