RLR07C10R5FSRE523
Mfr.Part #
RLR07C10R5FSRE523
Description
RES 10.5 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
10.5Ohms
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR07C10R5FSRE523
Vishay / Dale RLR07C10R5FSRE523
Through Hole 10.5Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,