RLR07C10R0GSRSL
Mfr.Part #
RLR07C10R0GSRSL
Description
RES 10 OHM 2% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±2%
Width :
2.29mm
Resistance :
10Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C10R0GSRSL
Vishay / Dale RLR07C10R0GSRSL
10Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,