RLR07C10R0GSR93
Mfr.Part #
RLR07C10R0GSR93
Description
RES 10 OHM 2% 1/4W AXIAL
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
10Ohms
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C10R0GSR93
Vishay / Dale RLR07C10R0GSR93
Through Hole 10Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,