RLR07C10R0FSM23
Mfr.Part #
RLR07C10R0FSM23
Description
RES 10 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
10Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C10R0FSM23
Vishay / Dale RLR07C10R0FSM23
10Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,