RLR07C10R0FMBSL
Mfr.Part #
RLR07C10R0FMBSL
Description
RES 10 OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
250mW
Package / Case :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Resistance :
10Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
2.29mm
Published :
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
250mW
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C10R0FMBSL
Vishay / Dale RLR07C10R0FMBSL
10Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,