RLR07C1053GRRE8
Mfr.Part #
RLR07C1053GRRE8
Description
RES 105K OHM 2% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
105kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C1053GRRE8
Vishay / Dale RLR07C1053GRRE8
105kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,