RLR07C1053FRRSL23
Mfr.Part #
RLR07C1053FRRSL23
Description
RES 105K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
105kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C1053FRRSL23
Vishay / Dale RLR07C1053FRRSL23
105kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,