RLR07C1005FRRE6
Mfr.Part #
RLR07C1005FRRE6
Description
RES 10M OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
7.62mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter :
2.29mm
Termination :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
250mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
250mW
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
32 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
10MOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR07C1005FRRE6
Vishay / Dale RLR07C1005FRRE6
Through Hole 10MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,