RLR07C1004GSBSL23
Mfr.Part #
RLR07C1004GSBSL23
Description
RES 1M OHM 2% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±2%
Metal Film
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1MOhms
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
RLR07C1004GSBSL23
Vishay / Dale RLR07C1004GSBSL23
1MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,