RLR07C1002GMB1423
Mfr.Part #
RLR07C1002GMB1423
Description
RES 10K OHM 2% 1/4W AXIAL
Packaging :
Bulk
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Resistance :
10kOhms
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
M (1%)
Composition :
Metal Film
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C1002GMB1423
Vishay / Dale RLR07C1002GMB1423
10kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,