RLR07C1001GMRE5
Mfr.Part #
RLR07C1001GMRE5
Description
RES 1K OHM 2% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Resistance :
1kOhms
Failure Rate :
M (1%)
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RLR07C1001GMRE5
Vishay / Dale RLR07C1001GMRE5
Through Hole 1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,