RLR05C9762FSRE719
Mfr.Part #
RLR05C9762FSRE719
Description
RES 97.6K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
97.6kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
4.75mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Datasheets
RLR05C9762FSRE719
Vishay / Dale RLR05C9762FSRE719
Through Hole 97.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,