RLR05C9762FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C9762FSRE5
Description
RES 97.6K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mount :
Through Hole
Resistance :
97.6kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Length :
4.75mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR05C9762FSRE5
Vishay / Dale RLR05C9762FSRE5
Through Hole 97.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,