RLR05C9532FSRE6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C9532FSRE6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 95.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Width :
1.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Supplier Device Package :
Axial
Diameter :
1.68mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Length :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
95.3kOhms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
125mW
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C9532FSRE6
Vishay / Dale RLR05C9532FSRE6
Through Hole 95.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,