RLR05C9530FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C9530FSRE5
Description
RES 953 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
953Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C9530FSRE5
Vishay / Dale RLR05C9530FSRE5
Through Hole 953Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,