RLR05C93R1FSR3619
Mfr.Part #
RLR05C93R1FSR3619
Description
RES 93.1 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
1.68mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Axial
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
125mW
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
93.1Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR05C93R1FSR3619
Vishay / Dale RLR05C93R1FSR3619
Through Hole 93.1Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,