RLR05C9310FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C9310FSRSL19
Description
RES 931 OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
Axial
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Resistance :
931Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C9310FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C9310FSRSL19
931Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,