RLR05C9102GRRE5
Mfr.Part #
RLR05C9102GRRE5
Description
RES 91K OHM 2% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
Resistance :
91kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C9102GRRE5
Vishay / Dale RLR05C9102GRRE5
Through Hole 91kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,