RLR05C90R9FMB14
Mfr.Part #
RLR05C90R9FMB14
Description
RES 90.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
90.9Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
125mW
Package / Case :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR05C90R9FMB14
Vishay / Dale RLR05C90R9FMB14
90.9Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,