RLR05C9091FSR36
Mfr.Part #
RLR05C9091FSR36
Description
RES 9.09K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Axial
Length :
4.75mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39017
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Resistance :
9.09kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
1.68mm
Width :
1.68mm
Datasheets
RLR05C9091FSR36
Vishay / Dale RLR05C9091FSR36
Through Hole 9.09kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,