RLR05C88R7FRB14
Mfr.Part #
RLR05C88R7FRB14
Description
RES 88.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
88.7Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Termination :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR05C88R7FRB14
Vishay / Dale RLR05C88R7FRB14
88.7Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,