RLR05C8662FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C8662FSRE7
Description
RES 86.6K OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
86.6kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C8662FSRE7
Vishay / Dale RLR05C8662FSRE7
Through Hole 86.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,