RLR05C84R5FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C84R5FSRE819
Description
RES 84.5 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
84.5Ohms
Length :
4.75mm
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead, Tin
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C84R5FSRE819
Vishay / Dale RLR05C84R5FSRE819
Through Hole 84.5Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,