RLR05C84R5FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C84R5FSRE5
Description
RES 84.5 OHM 1% 1/8W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
4.75mm
Resistance :
84.5Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C84R5FSRE5
Vishay / Dale RLR05C84R5FSRE5
Through Hole 84.5Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,