RLR05C82R5FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C82R5FRRE6
Description
RES 82.5 OHM 1% 1/8W AXIAL
Power Rating :
125mW
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
82.5Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C82R5FRRE6
Vishay / Dale RLR05C82R5FRRE6
Through Hole 82.5Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,