RLR05C82R2GSB14
Mfr.Part #
RLR05C82R2GSB14
Description
RES 82.2 OHM 2% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
150°C
Through Hole
Width :
1.68mm
Resistance :
82.2Ohms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C82R2GSB14
Vishay / Dale RLR05C82R2GSB14
Through Hole 82.2Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,