RLR05C82R0GRB14
Mfr.Part #
RLR05C82R0GRB14
Description
RES 82 OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
1.68mm
Axial
Factory Lead Time :
17 Weeks
2
Termination :
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
125mW
Packaging :
Bulk
Resistance :
82Ohms
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C82R0GRB14
Vishay / Dale RLR05C82R0GRB14
Through Hole 82Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,