RLR05C8251FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C8251FRRE6
Description
RES 8.25K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
8.25kOhms
Diameter :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
1.68mm
Metal Film
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C8251FRRE6
Vishay / Dale RLR05C8251FRRE6
Through Hole 8.25kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,