RLR05C8203GMRE8
Mfr.Part #
RLR05C8203GMRE8
Description
RES 820K OHM 2% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
820kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C8203GMRE8
Vishay / Dale RLR05C8203GMRE8
Through Hole 820kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,