RLR05C8200GMB14
Mfr.Part #
RLR05C8200GMB14
Description
RES 820 OHM 2% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Published :
Failure Rate :
M (1%)
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
820Ohms
Tolerance :
±2%
Power Rating :
125mW
Package / Case :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
3.81mm
Datasheets
RLR05C8200GMB14
Vishay / Dale RLR05C8200GMB14
820Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,