RLR05C80R6FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C80R6FRRE6
Description
RES 80.6 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
125mW
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
R (0.01%)
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Resistance :
80.6Ohms
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C80R6FRRE6
Vishay / Dale RLR05C80R6FRRE6
Through Hole 80.6Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,