RLR05C8063FRRE8
Mfr.Part #
RLR05C8063FRRE8
Description
RES 806K OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
2
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
806kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR05C8063FRRE8
Vishay / Dale RLR05C8063FRRE8
Through Hole 806kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,