RLR05C8062FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C8062FRRE6
Description
RES 80.6K OHM 1% 1/8W AXIAL
2
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
80.6kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C8062FRRE6
Vishay / Dale RLR05C8062FRRE6
80.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,