RLR05C7871FSRE5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C7871FSRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 7.87K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
7.87kOhms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Axial
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Datasheets
RLR05C7871FSRE5
Vishay / Dale RLR05C7871FSRE5
Through Hole 7.87kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,