RLR05C7871FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C7871FRRE6
Description
RES 7.87K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
125mW
Width :
1.68mm
Resistance :
7.87kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C7871FRRE6
Vishay / Dale RLR05C7871FRRE6
Through Hole 7.87kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,