RLR05C7682FSRE519
Mfr.Part #
RLR05C7682FSRE519
Description
RES 76.8K OHM 1% 1/8W AXIAL
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
76.8kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
14 Weeks
Radiation Hardening :
No
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR05C7682FSRE519
Vishay / Dale RLR05C7682FSRE519
Through Hole 76.8kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,