RLR05C75R0FPRE6
Mfr.Part #
RLR05C75R0FPRE6
Description
RES 75 OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
2
Power Rating :
125mW
Resistance :
75Ohms
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C75R0FPRE6
Vishay / Dale RLR05C75R0FPRE6
75Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,