RLR05C7503FRRSL19
Mfr.Part #
RLR05C7503FRRSL19
Description
RES 750K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
750kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C7503FRRSL19
Vishay / Dale RLR05C7503FRRSL19
750kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,