RLR05C7501FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C7501FSRSL19
Description
RES 7.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
7.5kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C7501FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C7501FSRSL19
7.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,